Ātrie kredīti ir naudas aizdevumi, kuriem nav jānorāda naudas izmantošanas mērķis. Līdz ar to tas nozīmē, ka kredītu var izmantot jebkam, kas tajā brīdī ir vajadzīgs un aktuāls. Šādu kredītus gan ieteicams ir izmantot tikai ārkārtas situācijās, kad patiešām nav iespējams bez papildu līdzekļiem iztikt, taču tā kā mūsdienās ir ļoti plašs pakalpojumu un preču klāsts, tad bieži vien ātrie kredīti tiek izmantoti arī ne-ārkārtas gadījumos.

Ātrie kredīti ir iespēja tiem cilvēkiem, kuriem dažādu tēriņu rezultātā ir izbeigusies nauda, taču līdz nākamajiem ienākumiem (algas diena, stipendija) ir palikušas vien dažas dienas. Šādā situācijā nav vajadzības badoties un skaitīt stundas līdz bankas konts atkal papildināsies.

Šī ir viena no ārkārtas situācijām, kad ātros kredītus ir pat ieteicams izmantot, ja nav citu alternatīvu nav. Lai gan šis kredītu veids ir izslavēts ar augstajiem procentiem, tomēr nu jau lielākā daļa Latvijas ātro kredītu izsniedzēju piedāvā jaunajiem klientiem pirmo kredītu bez maksas. Tas nozīmē, ka, ja cilvēks aizņemas 50 EUR līdz algai, tad, saņemot ienākumus, atpakaļ jāatmaksā tie paši 50 EUR un nekas vairāk. Svarīgi gan, lai šāda aizņemšanās mēneša beigās nekļūst par regulāru ieradumu.

Tā kā nav iespējams ieplānot, kad pēkšņi radīsies kādas veselības problēmas (neviens jau arī tādas nemaz negrib), tad ātrie kredīti var būt noderīgi arī situācijās, kad steidzami ir nepieciešams apmeklēt ārstu. Piemēram, zobs sāp tik neizturami, ka nav iespējams pat sakarīgi padomāt – līdz ar to, ja lieku naudas līdzekļu pašam nav, tad ātrais kredīts var palīdzēt izvairīties no ilgstošajām zobu sāpēm; atliek vien iesniegt kredīta pieprasījumu un pozitīvas atbildes gadījumā nauda tiks ieskaitīta kredītu ņēmēja kontā jau 15 minūšu laikā. Medicīniskie izdevumi noteikti pieder pie tām neplānotajām situācijām, kad vajadzības gadījumā var izmantot ātros kredītus.

Cilvēki, kuri ikdienā izmanto automašīnas, zina, kā ir, kad pēkšņi kaut kas saplīst. Nereti, labojot vienu defektu, atrodas vēl kas cits, kas ir jānopērk un jānomaina. Kopumā izmaksas par automašīnu var sniegties vairākos simtos. Ne vienmēr pieejami tik daudz personīgie līdzekļi, līdz ar to šādos gadījumos ātrie kredīti var būt noderīgi. Tā kā arī šādus naudas aizdevumus var saņemt vien dažu minūšu laikā, tad tā ir arī ļoti liela priekšrocība – ne vienmēr iespējams gaidīt vairākas dienas līdz automašīna tiks salabota.

Parasti cilvēki, kuri jau ilgstoši maksā komunālos maksājumus, apzinās, cik daudz naudas būs nepieciešams rēķiniem. Tomēr reizēm gadās, ka kāds rēķins vienkārši aizmirstās, vai arī notikušas izmaiņas cenu tarifos un gaidītās summas vietā cena par apkuri ir palielinājusies. Lai nebūtu jāpaliek parādā par komunālajiem maksājumiem, viens no variantiem ir ātrais kredīts.

Kaut gan ātrie kredīti domāti vairāk neparedzamiem dzīves gadījumiem, tomēr nereti tie tiek izmantoti arī dažādiem ikdienas tēriņiem. Piemēram, atlaižu laikā iespējams iegādāties veļas mašīnu, kas jau sen ir nepieciešama; beidzot ilgi kārotajiem zābakiem ir pazemināta cena, bet liekas naudas tieši tagad nav. Kaut gan nav ieteicams izmantot ātros kredītus šādiem pirkumiem vai pakalpojumiem, tomēr, ja iespējams ir saņemt bezprocentu kredītu, kas nozīmē, ka par procentiem nav jāiztērē ne cents, tad retu reizi var atļauties izmantot arī ātros kredītus šādiem mērķiem.

Ātrais kredīts tomēr ir kredīts, kas nozīmē, ka pirms tā saņemšanas ir jāizdomā, vai tas tiešām ir nepieciešams; tāpat arī uzreiz jau būtu jāzina, ar kādiem līdzekļiem būs iespējams šo aizdevumu atmaksāt atpakaļ kreditoram. Svarīgi saprast, ka ātrais kredīts nevar kļūt par ieradumu katru reizi, kad pietrūkst dažu eiro. Tāpat arī šo naudas aizdevumu nevajadzētu izmantot izklaidēm vai ceļojumiem, jo procenti tomēr ir pietiekami augsti. Bezatbildīga aizņemšanās var novest pie reizes, kad tiek kavēts kāds maksājums, sakrājas soda procenti un pat izveidojas parāds. Rezultātā tiek sabojāta kredīta ņēmēja kredītvēsture, kas uzreiz ierobežo iespējas saņemt kredītu nākotnē – iespējams reizē, kad ātrais kredīts patiešām būs nepieciešams.