Situācijās, kad cilvēkiem ir nepieciešama papildu nauda, iespējams ir saņemt gan bankās, gan pie privātajiem kreditoriem naudas aizdevumus jeb kredītus. Atkarībā no nepieciešamās summas lieluma, kā arī mērķa, izšķir vairākus kredīta veidus – ātrie kredīti, patēriņa kredīti, auto kredīti, studējošā un studiju kredīti, hipotekārie kredīti. Katram no kredītu veidiem ir atšķirīga maksimālā aizdevuma summa, maksimālais atmaksas termiņš, kā arī viens no būtiskākajiem aspektiem – atšķirīga procentu likme.

Viens no populārākajiem aizdevumu veidiem, ko piedāvā tikai nebanku kreditori, ir ātrais kredīts. Šis ir viens no īstermiņa kredītu veidiem, kas nozīmē, ka atmaksas termiņš lielākoties ir vien līdz 30 dienām, taču ir arī kredītu devēji, kuri piedāvā garāku atmaksas termiņu – līdz 45 dienām. Maksimālās naudas summas mēdz atšķirties – daži no kredītu devējiem piedāvā vien līdz 400 EUR lielus aizdevumus, taču lielākie nebanku kreditori sniedz saviem klientiem iespēju saņemt pat vairākus tūkstošus eiro. Šis kredīti veids ir arī viens no kredītu ņēmējiem neizdevīgākajiem, jo tam ir augsta procentu likme – dažiem kreditoriem GPL (gada procentu likme) ir pat virs 300%. Tomēr tā kā šis ir īstermiņa kredīts, tad lielāka uzmanība ir jāpievērš tieši mēneša procentu likmei – lielākajā daļā gadījumu tā ir sākot no 10% un vairāk. Lai gan ātrajiem kredītiem ir augsta procentu likme, tomēr jaunajiem klientiem ir iespēja izmantot ļoti izdevīgu piedāvājumu – bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Tas nozīmē, ka debitors atmaksas termiņa beigās kreditoram atmaksā tieši tikpat daudz, cik sākumā aizņēmās – ja aizdevums ir 200 EUR, tad jāatmaksā arī 200 EUR. Lai saņemtu ātro kredītu nepieciešams piereģistrēties izvēlētā kredītu devēja mājas lapā (reģistrācijas maksa 0,01EUR), iesniegt kredīta pieprasījumu un gaidīt atbildi. Pozitīvas atbildes gadījumā nauda tiks klienta kontā ieskaitīta vien 10 līdz 15 minūšu laikā. Izvērtējot ātrā kredīta pieprasījumu, kreditors ņem vērā kredītu ņēmēja maksātspēju un kredītvēsturi; jāatbilst arī kreditora noteiktajam vecuma ierobežojumam, jābūt Latvijas valsts rezidentam, kā arī aktīvam tālruņa numura pieslēgumam un bankas kontam.

Patēriņa kredīts ir vēl viens plaši izmantots aizdevuma veids. Salīdzinot ar ātro kredītu, iespējams saņemt lielākas aizdevuma summas, līdz ar to arī kredīta atmaksas termiņi ir garāki – var būt pat daži gadi. Tāpat to iespējams ir saņemt ne tikai pie privātajiem kredītu devējiem, bet arī bankās. Līdz ar to gan potenciālo klientu izvērtēšana noris daudz rūpīgāk. Bankās īpaši tiek pievērsta uzmanība kredītu ņēmēja ienākumu apjomam un stabilitātei. Šis naudas aizdevums ir izdevīgāks par ātrajiem kredītiem, jo procentu likme ir zemāka. Privāto kredīta devēju gada procentu likmes mēdz variēties no 0,06 līdz 713%, bet bankās šī procentu likme ir no 14% līdz 24%. Noformējot patēriņa kredītu, tiek noteikta arī fiksētā jeb nemainīgā procentu likme, kas būs jāmaksā visu kredīta atmaksāšanas periodu. Šāds naudas aizdevums bankās ir izdevīgāks, jo, ja izvēlētā banka tiek jau izmantota (aktīvs bankas konts, noguldījumi, krājkonti, pensiju līmeņi), tad izrādot lojālam klientam pateicību par ilgstošu sadarbību, banka var piedāvāt vēl izdevīgākus procentus. Patēriņa kredīta un citu ilglaicīgāku kredītu gadījumos tiek izveidoti arī maksājumu veikšanas grafiki – dilstošais maksājuma grafiks vai arī vienādais (pēc anuitātes metodes). Viena no būtiskākajām patēriņa kredīta priekšrocībām ir tāda, ka nav nepieciešams nodrošinājums – ne ķīla, ne galvotājs.

Auto kredīts savā būtībā nozīmē divus atšķirīgus kredītu veidus, kuros svarīga loma ir automašīnai. Pirmkārt, auto kredīts var nozīmēt naudas aizdevumu, kas nepieciešams automašīnas iegādei. Gan bankas, gan nebanku kreditori piešķir šādus auto kredītus. Kredīta ņēmējam ir jāiemaksā 10-30% liela pirmā iemaksa no automašīnas vērtības un tālāk jau to ir iespējams sākt lietot. Protams, ir jāveic arī atlikušās tā brīža automašīnas tirgus vērtības cenas atmaksa kredīta devējam, kā arī vēl procentu maksājumi. Iespējams arī pilna servisa auto kredīts, kas nozīmē, ka kredīta devējs veic arī visas nepieciešamās apdrošināšanas (OCTA, KASKO), tehnisko apskati un vajadzības gadījumā arī automašīnas apkopi. Protams, līdz ar to arī ikmēneša maksājumi pieaug, taču kredīta ņēmējam nav vairs par to jāuztraucas. Var arī noformēt auto kredītu, kur šādus pakalpojumus kredīta devējs neveic. Jebkurā gadījumā pēc tam, kad ir veikts pēdējais maksājums, automašīna beidzot nonāk kredītu ņēmēja īpašumā, jo pirms tam tā darbojās kā komercķīla gadījumā, ja netiek veikti regulārie kredīta maksājumi. Otrkārt, auto kredīts nozīmē, ka kredītu ņēmējs var ieķīlāt sev piederošu automašīnu un pretī saņemt aizdevumu. Šādu pakalpojumu arī piedāvā gan bankas, gan privātie kreditori. Ieķīlājot automašīnu, iespējams saņemt līdz pat 90% no transportlīdzekļa vērtības. Protams, tai ir jābūt gan izietai tehniskai apskatei, OCTA, KASKO (ja mašīnas vērtība ir virs 5 000 EUR), kā arī tā nedrīkst būs vecāka par 20 gadiem (nosacījumi gan var atšķirties). Jebkurā gadījumā pats svarīgākais ir, ka ieķīlājamais transportlīdzeklis pieder kredīta ņēmējam, kā arī nav iesaistīts kādās citās kredītsaistībās. Šis ir viens no kredītu veidiem, kas iespējams personām, kas tikko sasniegušas pilngadību, kā arī kurām ir sabojāta kredītvēsture.

Studiju un studējošā kredīti ir divi dažādi kredītu veidi, kas tiek piedāvāti tām personām, kuras mācās augstākās izglītības iestādēs. Studiju kredīts ir domāts, lai tiktu nosegta mācību maksa, kā arī dažkārt ir nepieciešams arī galvotājs. Šādu kredītu ir iespējams saņemt gan pilna, gan arī nepilna laika studentiem. Viena no priekšrocībām studiju kredītam ir, ka kredīts ir jāsāk atmaksāt tikai tad, kad mācības ir pabeigtas. Ja tās tiek pārtrauktas, tad kredīts jāsāk atmaksāt jau ātrāk. Studējošā kredīts ir naudas aizdevums, kas paredzēts, lai students varētu izdzīvot mācību gada laikā. Tie ir naudas līdzekļi, kas domāti tēriņiem – kopmītņu maksai, mācību grāmatām un citiem piederumiem, kā arī citiem izdevumiem. Var uzskatīt, ka mācību gada laikā studējošā kredīts ir kā alga, kas katru mēnesi tiek piešķirta. Arī šī naudas aizdevuma gadījumā kredīts ir jāsāk atmaksāt tikai pēc studiju beigām.

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa kredīts, kuru izsniedz bankas. Šādus naudas aizdevumus parasti izsniedz mājas iegādei, būvei vai remontam. Hipotekāro kredītu nav iespējams saņemt bez ķīlas – parasti par nodrošinājumu kalpo nekustamais īpašums (arī tas, ko kredītu ņēmējs vēlas iegādāties, uzbūvēt vai izremontēt). Hipotekārie kredīti tiek izsniegti uz vairākiem gadiem – dažas bankas piedāvā naudas aizdevumu līdz pat 40 gadiem. To, cik ilgs būs atmaksas termiņš, nosaka gan cik liels ir kredīts, gan arī cik lieli ir ikmēneša maksājumi. Līdz ar to – jo ilgāks termiņš, jo mazāk naudas katru mēnesi ir jāmaksā kredītu devējam. Taču garākas kredītsaistības nozīmē, ka vairāk naudas būs jāmaksā par procentiem, kas gan hipotekāriem kredītiem nav pārāk augsti. Bankas arī nekad neizsniedz hipotekāros kredītus, kas nosedz pilnībā visu vēlamā nekustamā īpašuma iegādi vai remontu – kredīta ņēmējam ir nepieciešams veikt arī pirmo iemaksu. Atkarībā no bankas tā var variēties no 10-30% no nekustamā īpašuma vērtības.