Mobilais telefons mūsdienās ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Ar tā palīdzību ir iespējams ātri un vienkārši sazināties ne tikai ar tiem cilvēkiem, kas ir tuvumā, bet arī citā pasaules malā. Tagad pieejamie telefoni nodrošina ne tikai vairs zvanīšanas un īsziņu rakstīšanas funkcijas, bet iespējams arī izmantot internetu, navigāciju, uzņemt kvalitatīvas bildes u.c. Līdz ar visām šīm iespējām mobilo telefonu cenas ir kļuvušas daudz lielākas nekā tas bija agrāk.

Mobilo telefonu piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs, turklāt tas nemitīgi turpina pieaugt, un līdz ar piedāvājumu ir arī pieprasījums. Taču tagad tik populārie viedtālruņi ar skārienjutīgajiem ekrāniem ir arī daudz trauslāki un vairs nav tik triecienizturīgi, līdz ar to bieži vien tiek sasisti, saskrāpēti un sabojāti. Dažādu apstākļu dēļ cilvēki mūsdienās mobilos telefonus maina ļoti bieži. Tomēr ne visiem vienmēr pietiek ar saviem personīgajiem līdzekļiem, lai telefonu iegādātos. Daudzi mobilo telefonu operatori piedāvā mazcenas mobilos, tomēr tas nozīmē, ka divus gadus ir jāveic maksājumi par telefonu, kā arī nav iespējams pāriet uz citu mobilo operatoru. Turklāt parasti tiek piedāvāti vien 3 vai 4 dažādi telefonu modeļi – uz visiem telefoniem šāds mazcenas mobilā telefona piedāvājums neattiecas.

Dažkārt cilvēkam pietrūkst salīdzinoši nelielas summas, lai vēlamo telefonu varētu iegūt savā īpašumā, līdz ar to tikai trūkstošu 50 EUR dēļ nav izdevīgi 24 mēnešus regulāri maksāt par mobilo telefonu. Ja nav iespējams aizņemties no radiem, draugiem vai paziņām, tad šādos gadījumos izdevīgāk ir paņemt nelielu kredītu internetā. Telefona iegādei piemērotākie ir ātrie kredīti vai patēriņa kredīti – viss atkarīgs no tā, cik liela naudas summa ir nepieciešama, kā arī cik ātri to būs iespējams atmaksāt atpakaļ kredīta devējam.

Ātrais kredīts telefona iegādei ir piemērots tāda gadījumā, ja kredīta ņēmējs zina, ka spēs visu aizņēmuma summu atmaksāt atpakaļ jau nākamajā mēnesī. Šis kredītu veids ir īstermiņa, kas nozīmē, ka lielākoties maksimālais atmaksas termiņš ir viens mēnesis. Protams, ja nav iespējams pēc 30 dienām atmaksāt visu nepieciešamo summu, tad var pagarināt kredīta atmaksu, taču tas ir diezgan dārgs pakalpojums. Bieži vien ātros kredītus neiesaka izmantot, jo tiem ir augsti procentu maksājumi – 10% un vairāk, taču šobrīd gandrīz katrs Latvijas ātro kredītu izsniedzējs piedāvā iespēju jaunajiem uzņēmuma klientiem saņemt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Līdz ar to kredīta ņēmējam atmaksas termiņa beigās ir jāatmaksā savam kredīta devējam tieši tikpat, cik sākumā tik saņemts; respektīvi, ja debitors saņēma 200 EUR, tad pēc mēneša viņam arī jāatmaksā tie paši 200 EUR. Kredīts ar 0% jeb pirmais kredīts bez maksas ir patiešām izdevīgs variants, jo vienīgās izmaksas, kas vēl papildu nepieciešamas, ir reģistrēšanās maksa 0,01 EUR apmērā. Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka bezprocentu kredīta gadījumā noteikti aizdevums ir jāatmaksā laikā, neveicot termiņa pagarināšanu, citādi bezmaksas kredīts tiek pārformēts par ātro kredītu ar procentiem. Līdz ar to ātrie kredīti telefona iegādei ir izdevīgi, ja nepieciešama mazāka summa (līdz 300 EUR), kā arī, ja kredīta ņēmējs skaidri zina, ka aizdevumu būs iespējams atmaksāt sākotnēji paredzētajā laikā.

Patēriņa kredīts ir naudas aizdevums, kas ir tieši paredzēts, lai varētu iegādāties dažādas preces – veļasmašīnu, televizoru, planšeti, mikroviļņu krāsni, arī mobilo telefonu. Šāds naudas aizdevums ir izdevīgs, ja telefona iegādei pietrūkst diezgan daudz naudas – vairāki simti eiro, vai arī kredīta ņēmējs nav pārliecināts, ka spēs viena mēneša laikā atmaksāt kredīta devējam visu aizņēmuma summu. Patēriņa kredīts turklāt ir pieejams ne tikai pie privātajiem kredītu devējiem, bet arī bankās, kas nozīmē, ka lojāliem bankas klientiem ir iespējas saņemt patēriņa kredītu ar īpaši izdevīgiem noteikumiem. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, patēriņa kredīts sniedz iespēju saņemt vairākus tūkstošus eiro lielu aizdevumu; arī gada procentu likme ir daudz izdevīgāka, īpaši, ja kredīts tiek ņemts bankā. Vēl viena būtiska atšķirība ir atmaksas laiks – lielāku aizdevumu gadījumā iespējams saņemt pat vairākus mēnešus garu atmaksas termiņu. Tas nozīmē, ka kredīta pamatsumma tiek sadalīta pa visiem atmaksas mēnešiem, tāpat tiek pieskaitīti arī procenti.

Iespējams ir izmantot arī cita veida aizdevumus, lai varētu iegādāties telefonu. Gadījumos, ja jaunā telefona iegādei pietrūkst nelielas summas, tad var izmantot arī kredītkarti. Papildu naudas līdzekļi, ko piešķir banka, var izmantot, lai segtu trūkstošo naudas summu. Tāpat kā ātrajiem kredītiem, arī kredītkartēm ir iespējams bezprocentu kredīts, tomēr gada procentu likme šim kreditēšanas veidam ir daudzkārt zemāka nekā ātrajiem kredītiem.

Telefona iegādei var izmantot arī overdraftu vai kredītlīniju. Gan overdrafts, gan kredītlīnija ir īstermiņa aizdevuma veidi. Overdrafts ir iespēja saņemt aizdevumu noteikta limita apmēros, taču nākamajā mēnesī, līdz ar kredīta ņēmēja ienākumu parādīšanos bankas kontā, kam overdrafts ir piesaistīts, aizdevuma summa pilnā apmērā tiek automātiski atskaitīta. Overdrafta limits tiek aprēķināts pēc kredīta ņēmēja algas līmeņa. Kredītlīnija ir iespēja aizņemties no kredītiestādes noteiktā kredītlīnijas limita apmērā. Atšķirībā no overdrafta kredītlīniju iespējams atmaksāt atpakaļ arī pa daļām, līdz ko kredīta ņēmējam ir parādījušies brīvie naudas līdzekļi.

Ikvienu no šiem kredītu veidiem iespējams izmantot, lai iegādātos telefonu, atliek tikai izvēlēties piemērotāko un izdevīgāko aizdevuma veidu. Jebkurā gadījumā tas nozīmē, ka kredīta ņēmējs varēs izvēlēties jebkuru telefonu, kā arī mobilā tālruņa operatora izvēle paliek paša debitora ziņā.