Dažreiz gadās nonākt situācijā, kad ir nepieciešami papildu līdzekļi, bet bankas konts vai maciņš jau ir gandrīz vai jau pilnībā iztukšots. Šādos gadījumos viena no iespējām, lai izkļūtu no šādām nelielām finanšu grūtībām, ir ātrais kredīts, kas piedāvā aizņemties līdz pat 3`000 EUR bez ķīlas un galvojuma. Ātro kredītu var izmantot gan neatliekamām dzīves situācijām, piemēram, steidzams ārsta apmeklējums, automašīnas remonts, sāpošs zobs, aizmirsts rēķins; tāpat ātros kredītus var izmantot citiem mērķiem, piemēram, izpārdošanai, ceļojuma kabatas naudai, SPA apmeklējumam. Tā kā ātro kredītu devējiem nav jānorāda aizdevuma izmantošanas mērķis, tad kredītu var izmantot jebkam, kas vien ienāk prātā (un ir legāls).

Ātrais kredīts ir labs risinājums vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas tiešām ir ātri un ērti. Lai saņemtu ātro kredītu, topošais debitors var pat neiziet ārā no mājas vai ofisa – vajadzīgs tikai dators vai kāda cita ierīce, kam ir interneta pieslēgums. Kredīta pieteikums ir vienkārši un ātri aizpildāms, kā arī atbilde tiks sniegta tuvāko minūšu laikā. Kopumā, lai saņemtu ātro kredītu, vajadzīgas vien 10 līdz 15 minūtes. Kā liela priekšrocība ir uzskatāms arī laiks, kad kredītu var saņemt. Lai gan ātros kredītus vairs nevar saņemt visu diennakti, tomēr jebkurā gadījumā iespējams atrast tādus kredīta devējus, kas piedāvā klientiem saņemt naudu līdz pat pusnaktij.

Otrkārt, ātrie kredīti ir droši. LNKA (Latvijas nebanku kredītdevēju asociācijas) biedri, kuri sastāda vairāk kā 80% no Latvijas ātro kredītu devēju tirgus, nodrošina to, ka tiek ievēroti Labās prakses standarti, kā arī tiek atbalstīta godīga un droša kreditēšana. Tāpat arī, reģistrējoties izvēlētā kredītu devēja mājas lapā, tiek nodrošināta konfidencialitāte par klienta datiem.

Treškārt, ātrie kredīti ir izdevīgi. Latvijā šobrīd darbojas jau ļoti daudzi ātro kredītu devēji, kas līdz ar to nozīmē, ka piedāvājums ir plašs. Lai spētu konkurēt ar citiem šīs nozares pārstāvjiem, kā arī piesaistītu savas kreditēšanas uzņēmumam jaunus klientus, gandrīz ikviens Latvijas ātro kredītu izsniedzējs piedāvā bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Šāds pirmais kredīts bez maksas ir patiešām izdevīgs piedāvājums kreditora jaunajiem klientiem, jo nozīmē, ka debitors atmaksā atpakaļ tieši tik pat daudz naudas, cik sākotnēji aizņēmās. Respektīvi, kredīta procentu likme ir 0%. Piemēram, ja klients pirmo reizi aizņemas pie kredītu devēja, kurš sniedz šādu piedāvājumu, aizņemoties 200 EUR, pēc 30 dienām kreditoram atpakaļ ir jāatmaksā tieši tie paši 200 EUR. Netiek iztērēta papildu nauda par komisijas maksu.

Ceturtkārt, ātrie kredīti ir pieejamāki cilvēkiem. Lai saņemtu kredītu topošajam debitoram ir jāatbilst dažādiem kredītu devēja noteiktiem kritērijiem. Protams, tas attiecas arī uz ātrajiem kredītiem. Kredīta ņēmējam ir jābūt vismaz pilngadīgam (lielākoties vismaz 20 gadus vecam), tāpat ir jābūt arī atbilstīgai maksātspējai. Ātros kredītus, lai gan ne pie visiem kredītu devējiem, tomēr ir iespējams saņemt arī tiem cilvēkiem, kuriem nav oficiālas darba vietas, kā arī, ja ir sabojāta kredītvēsture. Bieži vien naudas aizdevumi netiek izsniegti tieši tāpēc, ka personas mēneša ienākumi ir zemāki par 250 EUR, kā arī, ja kredītvēsture ir sabojāta. Tā kā ātrie kredīti piedāvā aizņemties pat ļoti nelielas summas (5, 10 EUR), tad kredītu būs iespējams saņemt, ja ienākumi mēnesī ir zem 250 EUR. Tāpat daļa kredītu devēju dod iespēju aizņemties tiem cilvēkiem, kuru kredītvēsture ir sabojāta – kā nekā cilvēki taču laika gaitā tomēr mainās un ikviens ir pelnījis otro iespēju.

Piektkārt, ātrie kredīti piedāvā aizņemties pat vairākus tūkstošus eiro. Ātrie kredīti, lai gan joprojām ir ātri, ērti un vienkārši saņemami, sen jau vairs nepiedāvā aizņemties vien dažus simtus eiro. Ir kredītu devēji, kuri izsniedz pat līdz 3 000 EUR. Arī jaunajiem klientiem, kuri vēlas izmantot bezprocentu kredītu, ir iespēja saņemt vairāk kā 500 EUR. Protams, pirms tam gan ir jāveic kredītu devēju savstarpēja salīdzināšana, jo piedāvājumu ir daudz, starp kuriem ir arī īpaši izdevīgi.

Ātrie kredīti ir iespēja aizņemties ikvienam Latvijas rezidentam, kurš ir sasniedzis pilngadību. Nepieciešamā naudas summa klienta bankas kontā pozitīvas atbildes gadījumā tiks ieskaitīta vien 15 minūšu laikā, kas ļauj ātri vien kredītu ņēmējam pievērsties savu vēlmju īstenošanai. Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka jebkurš kredīts vienmēr ir jāaizņemas atbildīgi, pirms tam apsverot, ar kādiem līdzekļiem aizdevumu varēs atmaksāt laikā atpakaļ kredītu devējam.