Viens no biežāk izmantotajiem aizdevumu veidiem, ko izmanto kredītu ņēmēji, ir ātrie kredīti. Galvenokārt ātrie kredīti ir domāti tieši ārkārtas situācijām, piemēram, ir aizmirsts kāds steidzams rēķins, pēkšņi salūzusi automašīna un ir vajadzīgs remonts, ir neatliekams ārsta apmeklējums vai arī ir iztērēta visi mēneša ienākumi, taču līdz nākamajai algas dienai vai stipendijai ir palikušas vien dažas dienas. Šādiem gadījumiem ātrie kredīti ir paredzēti, jo naudu ir iespējams ātri un vienkārši iegūt, protams, ja persona atbilst kreditora kritērijiem. Diemžēl bieži vien cilvēki aizņemas ātros kredītus pilnīgi citiem nolūkiem, jo nav nekur vajadzīgs norādīt, kam aizdevums tiks izmantots. Taču ātrie kredīti ir ļoti neizdevīgi, jo papildu aizdevuma pamatsummai, kas jāatmaksā atpakaļ īsā termiņā (parasti 30 dienas), ir jāveic arī procentu maksājumi. Ātrajiem kredītiem GPL (gada procentu likme) var būt lielāka pat par 300%. Tas nozīmē, ka par kredīta procentiem tiek ļoti daudz pārmaksāts. Ja nauda patiešām ir nepieciešama, tad labāk ir izmantot kādu no ātro kredītu alternatīvām, kas vismaz ļaus ietaupīt naudu par milzīgajām procentu izmaksām.

Jebkurš kredīts, kuram GPL likme ir zem 100% jau ir pietiekami laba alternatīva, piemēram, patēriņa kredīts, kredītkarte. Viena no labākajām alternatīvām ir tieši kredītkarte. Atliek to bankā nokārtot un tad ir iespējams izmantot papildu naudas līdzekļus jebkurā diennakts laikā, protams, iekļaujoties atvēlētajā limitā. Kredītkarti ir vienkārši lietot – gluži tāpat kā debetkarti, tikai kredītkartei piemīt arī tāda priekšrocība, ka iespējams maksāt par pirkumiem vai pakalpojumiem arī tad, ja cilvēka personīgie naudas līdzekļi jau ir beigušies. Taču pats svarīgākais, ka kredītkartēm ir daudz zemāki procenti, kas jāmaksā. Lielākoties bankas sniedz piedāvājumu maksāt par pārtērētajiem kredīta līdzekļiem procentus tikai sākot ar trešo mēnesi vai vēl pat vēlāk. Galvenais ir atmaksāt noteiktajā laikā atpakaļ aizņēmuma pamatsummu. Izmantojot kredītkarti, iespējams daudzkārt samazināt izdevumus, kas jāveic ir par kredīta procentiem. Tiesa par kredītkarti gan ir jāveic ikgadēja apkalpošanas maksa, tomēr šī summa tāpat ir mazāka nekā ātro kredītu procenti.

Patēriņa kredīts arī sniedz iespēju nepieciešamības gadījumā aizņemties naudu, turklāt to iespējams izdarīt arī internetā no privātajiem kreditoriem. Protams, aizņemoties patēriņa kredītu bankā, procentu likme būs zemāka, taču patēriņa kredīta gadījumā pie nebanku kreditoriem, procenti jebkurā gadījumā būs mazāki nekā ātrajiem kredītiem. Turklāt šāds patēriņa kredīts ļauj aizņemties lielākas naudas summas, kā arī atmaksas termiņš ir garāks par vienu mēnesi. Aizņemoties patēriņu kredītu bankā, turklāt tādā, kur jau ir aktīvs bankas konts, kā arī varbūt tiek veikti vēl arī citi finanšu darījumi (noguldījumi, pensiju līmeņi), lojālam klientam iespējams saņemt aizdevumu uz vēl izdevīgākiem nosacījumiem.

Ja nauda ir steidzami nepieciešama, tad viens no variantiem ir aizņemšanās. Lai gan saka, ka nav ieteicams aizņemties no radiniekiem vai draugiem, jo tas ir viens no drošākajiem veidiem, kā sabojāt savstarpējās attiecības, tomēr, ja nepieciešama neliela summa un ir skaidri zināms, kā un cik ātri nauda tiks atmaksāta atpakaļ, aizņemšanās no paziņām var būt reāls variants. Turklāt – visticamāk, ka procenti noteikti nebūs jāmaksā. Aizņemoties no draugiem un laikā naudu atgriežot atpakaļ, ir iespējams arī pierādīt, ka cilvēks ir uzticams un godīgs. Ja patiešām nav vēlme aizņemties no pazīstamiem cilvēkiem, tad var izmantot arī savstarpējās aizņemšanās jeb peer to peer iespēju. Šajā gadījumā gan būs jāmaksā procenti, taču tie noteikti nebūs vairāk kā 300% gadā.

Kā vēl viena ātro kredītu ar sliktu kredītvēsturi alternatīva situācijā, kad nepieciešami papildu ienākumi, ir avanss. Strādājošam cilvēkam ir iespēja palūgt darba devējam avansu no nākamā mēneša algas. Kas pats svarīgākais – par to nebūs jāveic nekādi procentu maksājumi; tiesa nākamajā mēnesī gan jārēķinās, ka alga būs mazāka un jādzīvo būs taupīgāk.

Vislabākais risinājums, kā izvairīties no situācijām, kad steidzami ir nepieciešama nauda, ir rezerves fonds jeb iekrājumi. Tas nozīmē, ka atsevišķi tiek krāta nauda tieši šādām “nebaltām dienām”. Līdz ar to naudu cilvēks aizņemsies pats no saviem līdzekļiem un nebūs nevienam jāmaksā par procentiem, kā arī jālūdz, lai aizdod. Ja tomēr iekrājumi vēl nav veikti, tad var izmantot kādu no iepriekšminētajām ātro kredītu alternatīvām, taču varbūt šāda situācija liks aizdomāties, ka iekrājumi ir jāizveido. Tas, cik tie ir lieli, atkarīgs no paša cilvēka – var katru nedēļu novirzīt iekrājumiem 10 EUR vai kādu citu naudas summu, bet var arī rezerves fondu papildināt reizi mēnesī.