Ātrie kredīti ir viena no iespējām, ko var izmantot, ja ir vajadzīgi papildu naudas līdzekļi. Tos var saņemt, izmantojot vien datoru, planšeti vai mobilo telefonu, kam pieejams interneta pieslēgums, jo šādus naudas aizdevumus var saņemt pat neizkustoties no vietas – viss, kas ir vajadzīgs, ir internets. Ātro kredītu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, kuri nonākuši īslaicīgās finanšu grūtībās. Piemēram, mašīna ir pēkšņi salūzusi – remonts ir vajadzīgs uzreiz, bet liekas naudas nav, tāpat arī ātros kredītus var izmantot, kad vajadzīgs neplānots ārsta apmeklējums vai arī atlikušas dažas dienas līdz algai, bet iepriekšējie ienākumi jau ir iztērēti. Patiesībā ātros kredītus var izmantot jebkādiem mērķiem, jo, saņemot naudu, neviens nejautā, kam tā tiks izmantota. Līdz ar to ātros kredītus var izmantot arī ceļojumiem, nedēļas nogales izklaidēm vai arī jauna apģērba iegādei. Tomēr ir svarīgi saprast, ka bezatbildīga aizņemšanās nav ieteicama, jo, nepārdomājot, kā kredītu varēs atmaksāt, iespējams ir nonākt diezgan lielās finansiālās problēmās. 

Ātrie kredīti ne vienmēr var būt glābiņš, jo tiem ir augstas procentu likmes, kā arī īsi atmaksas termiņi. Tagad gan daudzi nebanku kreditori, lai piesaistītu sev jaunus klientus, piedāvā bezmaksas jeb bezprocentu kredītu. Šāds pirmais kredīts bez maksas ir piedāvājums, kas attiecas tikai uz jaunajiem kredītu ņēmējiem, kas pie konkrētā kredītu devēja vēl nekad dzīvē nav aizņēmušies. Kreditors piedāvā aizņemties salīdzinoši nelielu naudas summu (parasti 200 – 300 EUR), kas laikā ir jāatmaksā, bet par šo pakalpojumu debitoram nav jāmaksā procenti. Respektīvi, ja klients aizņemas 200 EUR uz vienu mēnesi, tad pēc 30 dienām viņam ir jāatmaksā atpakaļ tie paši 200 EUR un ne centa vairāk. Protams, jaunajiem klientiem pirms tam gan ir jāreģistrējas kreditora mājas lapā un jāpārskaita 0,01 EUR kredīta devējam; līdz ar to pirmais kredīts bez maksas šajā gadījumā kopā izmaksās 200,01 EUR. 

Ātrā kredīta ar sliktu kredītvēsturi saņemšana internetā ir diezgan vienkāršs, ātrs un ērts process, tomēr ne visiem šī ir izmantojama iespēja, jo ātro kredītu nozarē ir veiktas vairākas izmaiņas un ierobežojumi, kas attiecas gan uz kredītu devējiem, gan arī kredītu ņēmējiem. Viens no ierobežojošajiem kredītu ņēmēju faktoriem ir vecums. Tā kā lielākā daļa kredītu devēju ir LNKA (Latvijas nebanku kredītdevēju asociācijas) biedri, tad tiem ir noteikts, ka ātros kredītus drīkst izsniegt tikai no 20 gadu vecuma. Tāpat arī parasti ātrie kredīti netiek izsniegti tiem cilvēkiem, kuriem ir vairāk par 75 gadiem. Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas noteikti tiek ņemts vērā, ir potenciālā kredīta ņēmēja maksātspēja. Aizpildot kredīta pieprasījumu, ir jānorāda arī ienākumu stāvoklis. Lai kredīta devējs varētu izvērtēt debitora ienākumus un pieprasīto kredīta apmēru – vai kredīta ņēmējs spēs kredītu laikā atmaksāt -, svarīgi ir vienmēr norādīt patieso ienākumu līmeni. Nepatiesas informācijas sniegšanas gadījumā, pirmkārt, kredīta ņēmējs var nonākt kredītu parādos un, otrkārt, nepatiesu datu sniegšana ir krimināli sodāma rīcība.

Kā trešais faktors, kuram kredīta devēji noteikti pievērsīs uzmanību, ir kredītvēsture. Lai bez problēmām saņemtu ātro kredītu, jāatbilst visiem kredīta devēja noteiktajiem kritērijiem, tajā skaitā ir jābūt pozitīvai kredītvēsturei. Diemžēl daudziem cilvēkiem, kuri “treknajos gados” jau izmantoja ātro kredītu sniegtos pakalpojumus, izveidojās parādi. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – sākumā ienākumi bija augstāki, kā arī kredītu nozare bija nesakārtota. Cilvēki, nepadomājot par nākotni, cits atbildīgāk, bet cits bezatbildīgāk aizņēmās kredītus, līdz pienāca ekonomiskā krīze, kā rezultātā kredītu ņēmēju ienākumu līmenis strauji samazinājās un kredītus vairs nebija iespējams segt – tika kavēti vai arī vispār netika veikti maksājumi un cilvēki nonāca parādos.

Kredītvēsture ir katram cilvēkam, kurš kaut reizi ir saņēmis kādu kredītu. Līdz ar to nav vairs iespējams noslēpt kādas no iepriekšējām, kā arī esošajām kredītsaistībām. Tāpat arī Latvijas Banka ir izveidojusi kredītu jeb parādnieku reģistru, kurā ir redzami visi tie kredītu ņēmēji, kuriem ir bijušas problēmas ar naudas aizdevumu atmaksu. Tā kā privātā kreditēšanas nozare Latvijā ir salīdzinoši nesena – vien no 2007.gada, tad ikviens ātro kredītu parādnieks patiesībā uzrādās Latvijas Bankas parādnieku reģistrā, jo tajā dati par kredīta ņēmēju uzrādās vēl 10 gadus; arī tad, ja parāds jau sen kā ir atmaksāts. Kredītvēsturi sabojāt ir daudz vienkāršāk, nekā uzturēt to pozitīvu – pāris regulāri maksājumu kavējumi vai arī kredīta atmaksa vispār netiek veikta un kredītvēsture ir sabojāta. Sliktas kredītvēstures gadījumā samazinās iespēja saņemt jaunu kredītu nākotnē. Privātie kredītu devēji nelabprāt aizdod naudu cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi, jo pastāv lielāks risks, ka kredīts netiks atmaksāts laikā un kreditoram radīsies zaudējumi. Protams, kredītu devēji izvērtē apstākli, kad parāds ir izveidojies, jo, ja tas bijis pirms vairāk kā 5 gadiem, tad cilvēks kā kredītu ņēmējs var būt arī mainījies uz labo pusi un kļuvis atbildīgāks pret kredītu maksājumiem, taču, ja personas vārds nokļuvis parādnieku reģistrā vien pēdējā gada laikā, tad iespēja, ka kreditors naudu aizdos, ir mikroskopiska. Tomēr slikta kredītvēsture nemaina to, ka dzīvē gadās situācijas, kad patiešām ir nepieciešams ātrais kredīts. Ja kredīts būtu nepieciešams bankā, tad pavisam droši varētu teikt, ka naudu nebūs iespējams saņemt vai arī kredīta ņemšanas nosacījumi kredīta ņēmējam būs ļoti neizdevīgi. Taču ātro kredītu devēji, pārstāvot nebanku kreditēšanas sektoru, ne vienmēr tik rūpīgi izvērtē potenciālo klientu maksātspēju un kredītvēsturi. Līdz ar to tas nozīmē, ka ir iespējams saņemt arī ātro kredītu sliktas kredītvēstures gadījumā. Tiesa, kredīta ņēmējam gan būs jāapbruņojas ar pacietību, jo var gadīties, ka nāksies saņemt vairākus kredīta pieprasījuma noraidījumus līdz izdosies atrast kreditoru, kurš riskēs un aizdos naudu kredīta ņēmējam ar sliktu kredītvēsturi. 

Atšķirībā no bankām, kas vispār nepiedāvā saviem klientiem iespēju saņemt šādus ātros kredītus, privātie kreditori ar ātro kredītu pieprasījumu ir kļuvuši ļoti populāri kredītu ņēmēju vidū. Līdz ar to pieprasījums ir liels, kā rezultātā arī dažkārt ātro kredītu devēji atļaujas riskēt un piešķirt ātro kredītu cilvēkiem, kuriem ir sabojāta kredītvēsture. Galu galā – tas, ka reiz ir gadījušās problēmas ar kredīta atmaksu, nenozīmē, ka tā notiks arī šoreiz. Arī paši kredītu ņēmēji vairs nav tik bezatbildīgi un daudz nopietnāk izvērtē savu lēmumu un iespējas ātro kredītu atmaksāt paredzētajā laikā.

Lielāka iespēja iegūt ātro kredītu ar sliktu kredītvēsturi ir arī tādos gadījumos, ja pieprasītā kredīta summa ir neliela. Ja kredīta pieprasījumā tiek norādīta summa, kas ir vairāk kā 500 EUR, tad noteikti kredīta ņēmējs ņems vērā apstākli, ka potenciālajam klientam ir slikta kredītvēsture. Tomēr mazāka summa dos lielāku iespēju kredīta ņēmējam, ka ātrais kredīts tiks apstiprināts. Protams, svarīgs apstāklis, lai ātro kredītu ar sliktu kredītvēsturi varētu saņemt, ir ienākumi. Ja cilvēkam ir sabojāta kredītvēsture un vēl arī nav darba vai stabilu ienākumu, tad kredīta devējs visticamāk atteiks kredīta pieprasījumu. Norādot patiesu informāciju par ienākumiem, kā arī vajadzības gadījumā to apstiprinot ar Valsts Ieņēmumu dienastu, darba vietas izziņu vai arī pēdējo mēnešu bankas konta izrakstu, iespējas saņemt ātro kredītu ar sabojātu kredītvēsturi tikai un vienīgi palielinās. Tāpat arī, ja komunikācija ar iespējamo kreditoru nav tikai caur internetu, bet tiešāka, tad izredzes saņemt ātro kredītu palielinās godīgas, labvēlīgas un pretimnākošas attieksme gadījumā. Nav jēgas slēpt ne kredītu parādus, ne esošās kredītsaistības, ja tādas ir, - kredīta devējs novērtēs atklātību, kas arī palielinās izredzes saņemt nepieciešamo kredīta summu. 

Šobrīd Latvijā darbojas jau ļoti daudzi kredītu devēji, to starpā arī tādi, kas nav LNKA biedri. Ja ātrais kredīts patiešām ir nepieciešams, tad, saņemot vienu atteikumu, ir pietiekami daudz citu kredītu devēju, kas iespējams kredīta pieprasījumu apstiprinās. Galvenais nevajag padoties pie pirmā atteikuma. Tomēr, pirms ātrā kredīta pieprasījuma iesniegšanas, vienmēr vajag vairākas reizes padomāt, vai patiešām ātrais kredīts ir vienīgā iespēja, kā izkļūt no finanšu grūtībām. Ja naudas aizdevums ir nepieciešams izklaidei vai kam citam, kas nav vitāli nepieciešams, ir vērts pārdomāt par kredīta nepieciešamību. Kā nekā – kredītvēsture jau ir sabojāta, ja naudu atkal nebūs iespējams laikā atmaksāt un izveidosies parādi, tad nākamreiz kredītu var arī nesaņemt.