Ātrie kredīti ir pakalpojumi, kur tev ir iespējams saņemt aizdevumu līdz pat 1000 Eiro apmērā uz laiku no dažām dienām līdz pat vairākiem mēnešiem. Bet kredīts ar negatīvu kredītvēsturi nozīmē to ir iespējams saņemt aizdevumu pat tad, ja tev ir sabojāta, jeb negatīva kredītu vēsture. Tāpēc, ka daudziem cilvēkiem krīzes laikā nebija naudas, lai samaksātu visus savus kredītu maksājumus, tad arī tika sabojāta aizdevēju uzticība šiem cilvēkiem un viņi tika ierakstīti slikto kredītu sarakstā, un tāpēc viņiem lielākoties vairs kredītus neizsniedz. Bet šajā sliktas kredīt-vēstures sadaļā ir apkopoti tie pakalpojumu sniedzēji, kas par spīti lielajam riskam ir gatavi apsvērt domu izsniegt šādus kredītus tiem cilvēkiem, kuri ir ierakstīti šajos parādnieku sarakstos, bet kuriem tik un tā ir vajadzīga steidzama nauda.

Slikta Kreditvēsture

Kredītvēsture šajā kontekstā ir jēdziens, kas izsaka to, kāda ir individuālā debitora aizdevumu vēsture un cik daudz viņš ir aizņēmies, cik labi viņam ir gājis ar parādu atmaksu un vai viņš vēl jo projām ir parādā. Šāda vēsture tiek uzkrāta par patērētājiem tāpēc, lai varētu izskaust tos cilvēkus, kuri ļaunprātīgi izmanto kreditoru uzticību un neatmaksā savus aizdevumus. Un līdz pat 2008. gadam šī sistēma strādāja visai labi. Bet līdz ar globālās ekonomikas krīzes iestāšanos tad arī daudzi cilvēki zaudēja darbu un tāpēc nebija spējīgi samaksāt savus kredītu maksājumus. Un līdz ar to viņi tika ierakstīti šajā sarakstā kopā ar ļaunprātīgiem nemaksātājiem. Un līdz ar to, viņiem turpmākās kredītsaistības vairs nav iespējams saņemt, jo tiklīdz, kā kreditors izdara pieprasījumu šajā kredītvēstures datubāzēm, tā tiek iegūta informācija par to, ka cilvēks agrāk nav laicīgi atmaksājis kredītu un līdz ar to arī aizdevums netiek piešķirts. Šajās datubāzēs informācija par negatīvajiem kreditoriem un debitoriem uzglabājas pat līdz 10 gadiem un tas nozīmē, ka, teorētiski, ir iesējama situācija, ka tu nokavē vienu maksājumu, tiec ierakstīts šajā datubāzē un nākamos 10 gadus tad arī vairs nespēj saņemt jaunus aizdevumus. Tieši tāpēc arī nebanku kreditori ir sapratuši, ka ne vienmēr cilvēks, kas ierakstīts šajā sarakstā ir ļauns un, bieži vien viņš ir gatavs un spējīgs laicīgi maksāt kredītus, bet viena viņa kļūda viņu vajā pat desmit gadus. Tāpēc arī šie aizdevēji bieži vien savus pieteikumus izskata sīkāk un pat tiem cilvēkiem, kuru vārds ir šajā datubāzē ir iespējams saņemt naudu, ja viņi spēj pierādīt, ka ir maksātspējīgi un ir labojušies.

Kā saņemt kredītu ar sliktu vēsturi?

Ja tu esi nonācis šādā situācijā, un tu esi ierakstīts šajā sarakstā, bet tev tik un tā ir vajadzīgs saņemt kredītu, tad augstāk minētie aizdevēji ir tava vienīgā iespēja un tev ir jādara viss, lai tu parādītu, ka esi spējīgs laicīgi atmaksāt visus savus kredītus. Kad tu izdari kredīta pieteikumu, tad tev ir jānorāda pilnīgi visi prasītie dati un bez melošanas jānorāda gan savi patiesie ienākumi, gan arī tava patreizējā dara vieta. Tikai tādā veidā tev var izdoties saņemt šo kredītu, un ja tev pirmajā mēģinājumā tas tiek atteikts, tad nemet plinti krūmos un izmēģini vēl citus ātros kredītu, jo varbūt kāds cits uzņēmums būs laipnāks un tev šo kredītu izsniegs. Tu vēl vari arī mēģināt sazināties ar uzņēmumu pa tālruni vai epastu un pastāstīt savu situāciju, kā tu tajā esi nonācis un mēģināt pierādīt, ka tu esi labojies un spējīgs atmaksāt visus savus parādus. Galvenais nemēģini izrādīt dusmas vai nesaprašanu, kāpēc tev kredīts tika atteikts, jo pēc labās prakses neviens kreditors šādus aizdevumus neizsniedz jo tiem ir pārāk liels riska faktors, tāpēc tev ir jāpanāk aizdevējam pretī un jā-cenšas mierīgā tonī pastāstīt savu situāciju un mēģināt viņu pierunāt tev aizdot. Un atceries, ka tu noteikti runā tikai ar kādu darbinieku, un ja tev kategoriski atraida, varbūt šim darbiniekam nemaz nav tiesības šādus kredītus aizdot, tāpēc labāk ir mēģināt citā vietā vai arī pajautāt, vai tev ir iespējams runāt ar menedžeri vai kādu augstāk stāvošu personu, kura ir tiesīga šādus kredītus izsniegt. Un vēl pēdējā metode, ko tu vari izmēģināt ir piedāvāt ķīlu vai galvotāju, bet to dari tikai tad, ja tev pēc naudas nepieciešamība ir ļoti liela un nav kur citur šo naudu saņemt.

Kāpēc aizņemties ja tev ir negatīva kredītvēsture?

Situācijas, kurās mums ir nepieciešami kredīti ir ļoti daudz un dažādas un tās var būt sākot no vienkāršas ķibeles ar auto līdz nopietnām medicīniskām problēmām. Un pamatā jau arī cik ir cilvēku tik ir variantu tāpēc ir ļoti grūti pateikt to, kuros vajadzētu prasīt kredītu ar negatīvu kredītvēsturi, bet kuros, savukārt nevajadzētu. Viens no gadījumiem, ko cilvēki reti iedomājas, kāpēc saņemt šādu kredītu ar negatīvu vēsturi ir tas, ka saņemot un laicīgi atmaksājot šo parādu tu iegūsti aizdevēju uzticamību un tādā veidā tu nākotnē būsi spējīgs aizņemties lielākus kredītus pat tad, ja tu vēl esi ierakstīts šajā sarakstā, jo kreditori redzēs, ka tu laicīgi atmaksā īstermiņa kredītus un tāpēc arī piedāvās tev ilgtermiņa kredītsaistības. Ja tu jūti, ka tu esi spējīgs atmaksāt kredītu, tad tam, kāds ir iemesls šim kredītam nav pat nozīmes, jo cilvēks ar savu aizdevumu var darīt ko vien viņš vēlas un neviens viņu nedrīkst nosodīt vai aizrādīt, jo mēs visi esam pieauguši cilvēki ar smadzenēm uz pleciem un tāpēc varam pieņemt savus lēmumus bez nosodījuma!

Vai tu izdari pareizo izvēli?

Tas, vai kredīta ņemšana ar sabojātu kredītvēsturi ir pareiza izvēle jau ir jāizlemj tev pašam, jo man ir ļoti grūti spriest par tavu situāciju, tavu pagātni un to vai tu esi labojies. Pamatā, ja tu domā, ka tu būsi spējīgs atmaksāt šo kredītu, tad arī tu vari aizņemties, bet ja tu zini, ka tāpat pēc mēneša nebūs nauda un tu nevarēsi aizdevumu atdot, tad noteikti labāk pārdomā un šo kredītu nemaz nepiesaki. Un šādā situācijā pat tad, ja tev izdosies apmuļķot kādu no šiem uzņēmumiem tu ātri vien pazaudēsi visu aizdevēju uzticību un nākamreiz tev kredītu tev neviens neizsniegs. Un arī visticamāk ka to parādu, kuru tu neatdevi no tevis piedzīs ar parādu piedzinēju palīdzību un tev būs jāmaksā gan tiesu izpildītāja samaksa gan arī parādu piedzinēja atmaksa. Tāpēc aizņemies tikai tad, ja tava sirdsapziņa ir tīra un tu tiešām zini, ka varēsi atmaksāt un tu esi labojies, kopš tās reizes, kad tu nokļuvi šajā sarakstā. Un pat tad, ja tas notika nejauši, kur ir garantija, ka tas neatkārtosies?